Як можливості від AIESEC та “Навчай для України” змінили моє життя

Педадогічна вілиця, м. Донецьк, місце, де Ілля провів все своє дитинство, місце, куди він повертався кожного дня після уроків або нескінченних радісних зустрічей з друзями. Зараз же, він викладає географію та економіку в школі в с. Кам’янське, Одеська область.

“Я ніколи не думав, що вчительська кар’єра може бути для мене. Ставши учасником програми “Навчай для України”, я зрозумів, що ця можливість була дана долею, а Педагогічна вулиця була натяком з самого початку “, – посміхається він. А весь свій ентузіазм зробити світ кращим Ілля здобув саме в AIESEC!

Дійсно, бути вчителем не було мрією всього його життя. Зростаючи в перпективному місті, яке швидко розвивалося, Ілля завжди хотів бути лідером та ініціатором стійких позитивних зміни у своїй країні. Він знав, що це складно без отримання глобального досвіду, і саме тоді він дізнався про міжнародну молодіжну організацію AIESEC. Приєднавшись до неї, він не очікував, що так швидко зможе зрости як особистість та як професіонал.

“Все почалося, коли дівчина з моєї групи запропонувала стати приймаючою сім’єю для волонтерів з Туреччини. Я одразу захопився цією ідеєю, проте батько був проти. Це не зупинило мене, і ми знайшли рішення: волонтери залишились у моєї бабусі, де насолоджувалися життям. Майже кожного дня я проводив час з ними, дізнавався їх думку на різні речі, а також зрозумів справжню причину того, чому я повинен поліпшити свою англійську” – ділиться Ілля з нами.

“Я подивився на моїх однолітків, які самостійно реалізовували всі ці міжнародні проекти та потужно розвивались, і подумав, що мені також потрібен цей досвід. Тому я пішов на вступну зустріч AIESEC в серпні 2013 року в Донецьку, приєднався до команди, з якою ми організували конференцію з питань безробіття. У ній взяли участь 250 людей. Це була перша подія, але, безумовно, не остання. Я був натхненний і хотів працювати на найкращий результат, тому після конференції, я без сумніву вирішив спробувати себе в ролі менеджера міжнародного проекту. Ми з командою мали свої злети та падіння, труднощі і перемоги. Я став кращою версією самого себе, і проект в результаті був чудовим.

Ще через рік я вирішив, що хочу продовжувати свій досвід в AIESEC, та стати частиною виконавчої ради AIESEC у Донецьку. Команда, яка формує та запроваджує стратегії, займається розвитком усього представництва AIESECу своєму місті. Звучить, як справді велика відповідальність? Так і це був для мене справжній виклик. Тоді я не був обраний і це стало досить великим шоком для мене. Мені потрібно було зрозуміти, чого мені бракувало, і продовжити бажаний шлях.

Доля подарувала другий шанс, і я став головою напрямку маркетингу в AIESEC Кривий Ріг. За рік я став президентом представництва. Чесно кажучи, важко описати скільки всього мені дав цей досвід. Він був наповнений різними подіями, стрімким розвитком, новими людьми і досягненнями, також різними емоціями. Протягом цього року я пережив розрив команди та конфлікти. Це дало зрозуміти, що труднощів неможливо уникнути, оскільки страх та виклики є ознакою зростання та виходу з зони комфорту. Врешті-решт, ми здійснили проект з залученням 9 іноземних волотерів, які працювали у школах протягом 6 тижнів. Для мене це є важливим досягненням, бо це відбулось вперше в цьому місті. Я пишаюся своєю командою і цим результатом”.

Це був ще один знак долі для Іллі.

Він ніколи не переставав бути частиною AIESEC і слідував своїм амбіціям, щоб внести зміни в життя цієї країни. Це було саме тоді, коли він випадково знайшов посилання на сайт “Навчай для України”, програму лідерського розвитку, яка залучає молодих та мотивованих людей до роботи в школах у селах та маленьких містечкаї, де вони особливо потрібні.

Учасники програми не тільки навчають предмету, який їм близький, вони також вірять у своїх учнів і надихають їх повірити і в себе. Крім того, учасники відкривають нескінченний світ можливостей дітям, та допомагають їм реалізувати свій потенціал му тому числі завдяки позашкільним заняття, поїздкам, клубам тощо. Вони також ростуть як професіонали та особистості, мають дивовижну платформу для розвитку.

Коли я дізнався про програму “Навчай для України”, це одразу мене захопило! Люди, як правило, багато говорять про українську реальність та невдалі реформи, і тоді я подумав, що я повинен приєднатися і особисто докласти зусиль до поліпшення ситуації. Мої батьки були злегка здивовані цим рішенням, однак, коли я пояснив, що це за програма, вони підтримали мене, і я спробував,” – посміхається Ілля. – “Процес був досить довгим та насиченим, але, безумовно, вартим цього! Тепер кожен день моєї нової роботи надзвичайно нагороджує та надихає”.

Фахівець міжнародного туризму за спеціальністю, Ілля викладає географію та економіку, тому він знайомиться з дітьми різного віку. Він встановив правила для своїх уроків і навіть створив для них девіз “Dream Big!”.

“Спочатку, –  діти були здивовані тим, що хтось насправді намагається комунікувати з ними, як з дорослими, та пробує використовувати різні методи для викладання предмету. Я зіткнувся з багатьма непорозуміннями, але коли мої учні повірили, що я перебуваю на їхньому боці, вони стали більш відповідальними, особливо стосовно домашніх завдань та самого процесу навчання.

Крім того, я проводжу багато часу з ними за межами класу. Ми, граємо у футбол, коли тепло і регулярно дивимося фільми англійською мовою, що дозволяє їм також практикувати свої мовні навички», – розповідає Ілля. Тепер фільми та робота з дітьми – це дві його пристрасті!

І він дійсно не зупиняється!

“Кам’янське – невеликий населений пункт з близько 3000 мешканцями, і мої учні – невід’ємна частина цієї спільноти. Більшість з них – яскраві особистості з великим ентузіазмом, і я знаю, що вони досягнуть вершин, якщо захочуть. І я бачу свою роль у тому, щоб допомогти їм відкрити свій справжній потенціал та зрозуміти, свою унікальність. В цьому напрямку я радий співпрацювати зі своїми колегами: ми розділяємо переконання, що наша школа – саме те місце, де великі мрії учнів перетворюються на великі цілі.”

“Зараз я працюю над створенням креативного простору, який дозволить нам трансформувати місцеву громаду села Кам’янське. Воно дійсно має великий потенціал, однак, небагато людей готові тут приймати виклики поодинці. Мої діти бачуть у цьому сенс і готові брати на себе відповідальність, і я відчуваю що скоро,- вони навіть не потребуватимуть мого керівництва,” – говорить Ілля. – “Також я подав заявку на прийом волонтерів Корпусу Миру, і чекаю їх візиту. Маю надію це спрацює! “

Ілля визнає величезний вплив AIESEC в Україні на його життя та ініціативи, які він планує реалізувати за допомогою програми «Навчай для України».

Підбиваючи підсумок, особистість, якою я є зараз, сформувалась завдяки платформі для студентів, яка дає нескінченні можливості для персонального розвитку. Це місце, де формується справжнє лідерство та справжні зміни, та лідери, які знають себе, можуть надихати інших, не бояться –  і вирішувати проблеми і стають справжніми громадянами світу. Зараз я продовжую свій шлях у “Навчай для України”, і я готовий поділитися своїм досвідом та допомогти розкрити потенціал майбутніх лідерів України”.

AIESECer – завжди AIESECer! Навіть будучи учасником програми, Ілля залишається невід’ємною частиною нетворку випускників AIESEC. Нещодавно він провів інтенсивний семінар для нової хвилі міжнародних волонтерів AIESEC у Києві. Він поділився своїм досвідом і вмінням навчати,  а ще методиками у неформальній освіті. Це було, безумовно, важливою подією!

“Ці 3,5 роки дали мені десятки конференцій (а також десятки проектів, в яких я виступав організатором), сотні друзів по всьому світу, розвиток моїх навичок та світогляду. Однак найголовніше, що я маю – це можливість реалізувати свій потенціал. І тепер прийшов час допомогти іншим, хто точно цього потребує”.

AIESEC та “Навчай для України” дають вам великі шанси зростати і змінюватися. Обидві організації дадуть вам цінний життєвий досвід, який не варто упускати.

Якщо ви студент університету, долучайтесь до AIESEC вже зараз. Якщо ви вже отримали ступінь бакалавра та мотивацію творити зміни і рухатись разом на місцевому рівні до глобальних змін, ставайте учасником “Навчай для України“!