Професії з хорошим заробітком або мрії?

pexels-photo-479453

Якщо вважати як основоположник “MailChimp”, Бен Честнат, в пошуку професії нам слід відмовитися від нашої одержимості пошуком того, що ми любимо робити, на користь його більш прагматичної мантри: любіть те, що ви робите.
“MailChimp” – американська компанія та однойменній інтернет-сервіс, один з лідерів у маркетингу по електронній пошті, Створений в 2001 році.

Немає простого вирішення цієї загальної головоломки. Але давайте подивимося правді в очі – якщо ви вирішите віддатися професії, яка вам не подобається просто з «практичних» міркувань або очікувань батьків, ви налаштовуєте себе на нещастя або навіть на кризу середньої кар’єри.

Завжди тримайте свої варіанти відкритими.

Життя після школи не повинне означати вихід зі класу і в лекційний зал. Якщо ваше серце просто не лежить до ідеї подальшого навчання, тоді розгляньте альтернативи, такі як самостійну освіту або навіть дискретний рік.

Незалежно від вашого рішення, майте на увазі, що більшість людей змінюють професії до п’яти разів протягом свого життя, тому повторне калібрування вашого професійного спрямування не є чимось незвичайним і може зробити ще більш цікаву подорож!

З чого почати пошук професії?

Для початку пошуку професії пропоную кілька питань від журналу “Forbes”, які наблизять до вирішення:

1. Якби я міг обрати одного друга для обміну професіями, я би вибрав ____________, тому що ____________.
2. Я завжди задавався питанням, як це займатися ____________. Мені це цікаво, тому що ____________.
3. Якби у мене була правильна освіта або набір навичок, я б точно спробував ____________, тому що ____________.
4. Якби мені довелося завтра повернутися в школу, я б виділив ____________, тому що ____________.
5. Мої друзі завжди кажуть, що я відмінно підходжу ____________, тому що ____________.
6. Якби мені дозволили батьки, я б зробив більше ____________, тому що ____________.
7. Якби у мене була вільна субота, яку можна було б «витратити» на щось, я би вибрав ____________, тому що ____________.
8. Коли я піду на пенсію, я хочу бути відомим ____________, тому що ____________.

Як тільки ви закінчите, погляньте на свої відповіді. Ви можете знайти чіткі шаблони, наприклад, що все у вашому списку пов’язано з дизайном красивих просторів або спортом. Але, принаймні, ви, ймовірно, побачите деякі загальні теми. Можливо, це творчість, або турбота про інших, або робота на вулиці, використовуючи ваші руки. Так, ці речі не вказують ні на один кар’єрний шлях, але знаючи, що ви цінуєте, що вам подобається, і те, що ви хочете знати, – відмінний спосіб почати відточувати то, що ви хочете зробити далі.

Як детальніше розібратися в собі?

Якщо ви ще не розібралися в собі і не до кінця розумієте свої нахили, пропоную почати з теста «16 типів особистості» (www.16personalities.com). Пройшовши його, ви отримаєте настільки точний опис себе, що може стати трохи моторошно, і ні, розробники тесту не стежили за вами все життя, просто чесно відповідаючи на питання, ви отримуєте дуже докладну інформацію про себе.

Суха логіка не завжди добре!

В житті, як і в професії, важливо користуватися не тільки сухою логікою (це престижно, це все що я вмію, усі кажуть, ця професія зараз важлива, вона в списку найбільш затребуванних професій до 2020 року) але і своїми відчуттями. Після зробленого вибору зупиніться на хвилину, і запитайте себе: “Це те, про що я завжди мріяв?”, “Чи точно я цього хочу, і ніхто інший не впливає на моє рішення?”, “Чи приносить мені задоволення зроблений вибір?”

Якщо відповідь “Так” – це точно правильний вибір! І тоді вам не доведеться вибирати між гідним заробітком і мріями, найбільшого успіху ви досягнете в справі, яка вам до душі, так як тут вас завжди буде супроводжувати натхнення, і робота буде приносити не тільки гроші, але і задоволення.

Не варто гнатися за трендами і модними течіями, по-перше – професії популярні зараз не обов’язково залишаться такими в майбутньому, по-друге – так, ви втілюєте чужу мрію і задоволення вам це не принесе.
Якщо ви все ще не визначилися з вибором, не впадайте у відчай, просто продовжуйте шукати і пробувати себе на нових ролях, позиціях, в результаті ви обов’язково знайдете, щось саме для вас!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *