Волонтерство та можливість побачити іншу країну – стажування в Словаччині

Словаччина – маленька країна в самому серці Європи, яка межує з Україною. У наших народів так багато спільного, і водночас безліч речей своїх, унікальних. Чи замислювався ти коли-небудь скільки загадкових і прекрасних місць приховує в собі країна-сусід і як ти можеш змінити і змінитись на волонтерському стажуванні там?

Розпочнемо з першої частини питання.

Словаччина – казкова країна. Чому? Тому що там сила-силенна замків, починаючи від тих, які підійдуть для найвибагливіших середньовічних принцес, і закінчуючи фортецею, що схожа на античні руїни. У цій невеличкій країні знаходиться 180 замків та фортець!

Територія Словаччини наполовину покрита лісами. За часткою площі, покритою деревами, ця країна поступається лише Австрії. Також, саме в Словаччині розташовані знамениті гірські західно-карпатські масиви – Високі й Низькі Татри.

slovakia1-1068x668

В столиці Словаччини Братиславі є НЛО. Так-так, це вежа, розташована на мості через Дунай, з космічним кораблем на верхівці. Можливо і корабель не зовсім з космосу, але вигляд на ріку Дунай та старе місто звідти відкривається і справді неземний.

Європейські вузенькі вулички з чарівними будиночками переплелися з радянським минулим.  Ах, ну і ще з королівським минулим. Словом, Словаччина – це мікс здавалося б непоєднуваних речей. Старенькі трамваї поряд з готичними соборами – цікаве поєднання, еге ж?

Маленький бонус для відвідувачів Словаччини. Братислава межує одразу з двома країнами – Австрією та Угорщиною. А між столицею Словаччини та Віднем всього одна година їзди (туди курсують прямі трамваї та електрички). Побувати в двох прекрасних столицях Європи – виконано.

Класно відвідати всі потаємні куточки іншої країни, а ще краще дізнатися про її культури з перших вуст, попрацювати в команді з людьми з усього світу та допомогти у вирішенні важливих проблем для іноземної держави. Саме так і зробила героїня нашої історії. Дівчина була стажеркою на проекті «Me, myself and I», що пов’язаний з неформальною освітою для підлітків. Читай про волонтерство Ірини Василак у Братиславі.

22 (1)

«Я їхала на стажування з очікуванням, що зможу покращити власні презентаційні навички, удосконалю англійську та побачу світ. Та насправді я отримала набагато більше.
У мене була команда із 9 іноземних волонтерів з 8 різних країн. Вони дивували мене своїми культурами та вчили знаходити нові рішення повсякденних проблем. Щодня ми проводили тренінги для словацьких підлітків щодо пізнання себе, покращення презентаційних та комунікаційних навичок, організації власних проектів. До кінця проекту ми, як волонтери та учасники проекту стали справжньою сім’єю. Ми проводили разом дні і вечори, шукали пригод і просто насолоджувались компанією одне одного. Після 6 місяців ми усі підтримуємо контакт та обіцяємо, що зустрінемось ще не раз.

До літа 2016 року я не вважала, що люди, які нам зустрічаються у житті настільки важливі, але як виявилось саме люди навколо створюють емоції та спогади. Стажування дало мені зрозуміти, що світ не такий уже й великий, і насправді більше речей об’єднує нас, ніж відрізняє. Я прийняла себе такою, як я є та просто почала насолоджуватись тим, що відбувається зі мною».

Ми можемо бачити життя людей іншої країни з абсолютно різних сторін. Лише нам вирішувати, чи буде це знайомство з архітектурними пам’ятками, чи можливість подивитись на цей світ іншими очима і змінити його. Вибір за тобою. Вперед!