Уроки лідерства від Гаррі Поттера

26 червня цього року відзначали 20 років з моменту виходу першої книги Гаррі Поттера, «Гаррі Поттер і філософський камінь». Весь світ святкував вплив серії книжок на наші життя.

1

Святкував навіть Facebook!

Серія книжок Гаррі Поттер отримала високу оцінку за її складність і глибину, історію та магічний світ, який вони створили. Це не перебільшення, сказати, що книги та фільми допомогли сформувати життя тих, хто ріс разом з ними. Озираючись назад, я зрозумів, що Гаррі Поттер навчив мене цінним урокам лідерства, яких я і досі дотримуюся.

2

Лідери розвивають лідерство в інших

У Гаррі Поттері та Ордені Фенікса студенти усвідомлюють, що вони більше не матимуть можливості вивчати оборону проти темних мистецтв на практиці через різкі зміни в навчальному плані та призначення Долорес Амбридж його професором у Хогвартсі. Герміона запропонувала створити таємну дослідницьку групу на чолі з Гаррі, який отримав практичний досвід у “Обороні проти темного мистецтва” через попередні зустрічі з Волдеморт, це дало початок Дамблдорової Армії (Д.А.).

3

Спочатку функцією Дамблдорової Армії було стати місцем для магічної практики і виступати як тонкий акт повстання проти нової хвилі влади в Хогвартсі. Однак це, врешті-решт послужило набагато більшій меті. Студенти, які відвідували зустрічі Д.А., були ті, хто хотів навчитися та вдосконалювати свою магію. Вони швидко розвивали свої навички, керуючись порадами та допомогою Гаррі.

4

Пізніше у «Гаррі Поттер і Орден Фенікса», бій відбувся у Департаменті Містерії в Міністерстві Магії. Гаррі був готовий зустріти цю битву самостійно, коли Невілл Лонґботом, один з студентів Д.А,і ті які навчалися найшвидше, повідомили Гаррі, що Д.А. повинно піти з ним, тому що це їхній шанс стати частиною чогось реального.

Будучи моделюю поведінки, прикладом хоробрості та самовідданості, а також через інвестиції часу в розвиток своїх однолітків, Гаррі зміг розширити можливості та розвинути лідерство в інших. Після того, як Гаррі втік з Хогвартс в «Гаррі Поттер та Смертельні реліквії», Невілл Лонґботом взяв на себе лідерство в Д.А. і на фінальній битві у Хогвартс. Це справжній знак ефективного лідера  – розвивати лідерство в інших. Гаррі запевнив, що його керівництво є стійким, а інші зможуть спиратися на те, що він вже зробив.

5

Лідери використовують свої сильні сторони

Гаррі, Герміону та Рона часто хвалять за те, наскільки вони комплементарні і наскільки сильна їх дружба. Трио також демонструє, як кращими лідерами є ті, хто зосереджує свою увагу на своїх сильних сторонах.

Гаррі приносить сміливість і мужність у команду. Він самостійний і незалежний, здатний довіряти своїм талантам і наполегливо працювати не вважаючи уваги на труднощі та проблеми. Ведений цікавістю, він керується природною потребою робити правильні речі. Герміона виступає провайдером і якорем. Вона винахідлива і продумана, і користується дужє прагматичним підходом. На відміну від Гаррі, вона спирається на інтелект та контроль. Рон тимчасом об’єднує групу його відчуттям вірності та компанейства, його безкорисливістю та бажанням допомагати іншим. Він стратегічний мислитель і надихається оточуючими його людьми і робить все можливе, щоб зробити для них найкраще.

6

На мій погляд, найкрасивіша річ в цій дружбі полягає в тому, як вони досліджують свої сили в усій серії, і в кінці використовують свої власні сили для перемоги Волдеморта. Важко уявити собі, як будь-який з них міг би досягти цього без двох інших.  Це показує наскільки більше ви можете досягти, зосередивши увагу на ваших сильних сторонах. Навіть такі вторинні персонажі, як Невілл Лонґботом і Луна Лавґуд, які розпочали з вигнання та невдач, отримують впевненість і створюють величезний вплив після того як виявляють свої сильні сторони.‍

 Лідерами стають, а не народжуються

Переживши атаку Лорда Волдеморта будучи немовлям, Гаррі отримав славу яка завжди передувала йому. Як “Хлопчик, що вижив”, коли Гаррі повернувся у чарівний світ, він був здивований, почути легенди про нього і його статус героя. Незважаючи на це, Гаррі залишається обгрунтованим і скромним, завжди прагне навчитися і ніколи не приймає свого статусу героя, наданий йому іншими людьми як належне.

7

Врешті-решт, Гаррі отримує свій титул героя через його дії та відповідальність. Незважаючи на голос в його голові, Гаррі намагається працювати над подоланням Волдеморта, тому що він бачить більшу картину – те, що він хоче досягти, більше ніж він сам, але він бере на себе відповідальність за це. Він не визнає, що це його обов’язок, тому що люди кажуть йому; Він бере на себе відповідальність, оскільки бачить важливість у тому, що він робить. Його дії демонструють, що Гаррі не є лідером, оскільки він народився героєм або пережив прокльони Волдеморта, а тому, що він вживає заходів, щоб стати лідером.

8

Ми також бачимо це у перетворенні Невілла. Сміливий хлопець з низькою самооцінкою. Невілл знайшов свій шлях у школі, рідко залишаючи позитивне враження на тих, з ким він зустрічався. Однак завдяки своїй напруженій роботі в Д.А., і внаслідок того, що люди вкладали час в роботу з ним, Невілл зміг вирости у впевненості і зіграти важливу роль у фінальній битві в Хогвартс в «Гаррі Поттер та Смертельні реліквії». Самостійнє подолання Нагіні, знову демонструючє, що лідерами стають, а не народжуються.

9

10

Я завжди буду вдячний Дж. К. Ролінґ за створення світу Гаррі Поттера та відчуття магіі  в моєму дитинстві і в дорослі роки. І поки я все ще чекаю на лист із Хогвартса, я знаю, що уроки лідерства яким навчив мене Гаррі Поттер, будуть продовжувати формувати мої дії у всьому що я роблю!

11

Дж. К. Ролінґ – справжня легенда.

Долучайся до міжнародної молодіжної організації AIESEC. Дізнайся про глобальні тренди світу, вчись фокусуватися на своїх сильних сторонах для досягнення більших результатів. Стань лідером і розвивай лідерство в інших. http://aiesec.ua/youth/join-aiesec/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *