«Як і куди рухатися далі?»

Screenshot_2
«Як і куди рухатися далі?»

Рано чи пізно це питання падає нам на голову як грім серед ясного неба. Ми можемо йти впевнено по житті і рухатися до своєї цілі, але що робити, коли ціль буде досягнена, або наші очікування не будуть виправдані?

Так було і зі мною. Ще з дитинства я мала свій орієнтир і рухалася до нього. Щось вдавалося особливо добре і збагачувало мої навички, щось не затримувалося в моєму житті довше, ніж на два тижні, але кожне із занять формувало мене як особистість. Була школа, різні гуртки, змагання і нові знайомства. Проте саме в університеті я усвідомила, що вибрала не той шлях. Після першого курсу я зрозуміла, що лише сидіти над книжками і зубрити до ночі, це не вихід. Я перебувала в бульбашці свого оточення, обов’язків і постійних тривог за майбутнє.

Якраз в той момент мені повезло побачити оголошення про набір в міжнародну молодіжну організацію AIESEC. Зараз, через 3 роки перебування в організації я можу сказати, що завдяки AIESEC я стала тою, ким є. Організація надала мені можливості для постійного навчання і вдосконалення, створила середовище для розвитку практичних навичок. Я розвивалася і розвиваюсь досі тут як лідер для інших, і в першу чергу для самої себе. Поступово вибудовую дорогу до кращої версії себе.

Проте є кілька вмінь, які я відкрила для себе, і які стали невід’ємними компонентами мого професійного розвитку. І я хотіла б поділитися ними.

В організації я навчилася вчитися. Я не маю на увазі якісь особливі техніки швидкого запам’ятовування  і перечитування мільярдів книг. Я говорю про вміння аналізувати, критично мислити і усвідомлювати, що я винесла із того досвіду, що отримала. Якщо одного разу я «залажала», то на наступний раз такого більше не буде. Я засвоїла урок. Я навчилася бачити сильні і слабкі сторони, знайшла свої життєві цінності, навчилася шукати додаткову інформацію (з напрямку, в якому працювала), дослідження, статистику. Це дало мені змогу розширено бачити всю ситуацію і виходити переможцем. Знову ж. Я не говорю, що кожна справа закінчується тріумфом. Бувають і фіаско, але якщо зрозуміти, чому це сталося і почати працювати над собою, то ти зможеш навіть отримати величезну користь.

Такі навички провокують й інше корисне вміння – розбивати старі моделі сприйняття, або іншими словами інноваційність. Це навчає не лише застосовувати різну аналітику до тих самих способів  роботи, якими я завжди користувалася. Це змусило мене брати до уваги деякі тренди, які впливають на сучасну молодь, напрямок роботи компаній і розвиток світових організацій, для того щоб зробити мої дії ефективними і знайти новий шлях вирішення проблеми. Тоді виконана робота приносить бажаний результат і робить позитивний вплив.

Звичайно ж я навчилася працювати в команді. AIESEC – це люди. Лідери, які надихають тебе, які є моделлю для наслідування. Це люди, які підтримують тебе і навчають, які наставляють тебе. Я почала працювати з командою. В мене ніколи не було проблем знаходити спільну мову з іншими, але часто я відхиляла ідеї інших, не бажаючи приймати їх. (Знайомо, чи не так?) Саме за допомогою роботи в команді я навчилася слухати інших, поважати їхню думку і компонувати різні ідеї. Тепер я знаю, що ми один механізми, ми всі працюємо для досягнення одної цілі. Ми впливаємо один на одного, переймаємо думки, а найголовніше це те, що ми доповнюємо один одного. Саме тому потрібно навчитися слухати.

Я змогла поєднувати навчання, роботу в організації, роботу з командою, виділяти час для саморозвитку і відпочинку – тобто я навчила використовувати час ефективно і розставляти пріоритети. Погодьтесь, що це досить корисне вміння із теперішнім способом життя.

Цей список можна продовжити і навіть кілька сторінок не вмістять всього того, що я здобула в AIESEC.

Проте це не найголовніше.

Протягом всього часу в організації я бачу молодь, яка вільно виражає свою думку, слідує своїм цінностям, змінює свій світогляд  і світогляд української молоді, тим самим роблячи величезний внесок у розвиток світу. Це молоді люди, які спрямовані на розвиток лідерства і роблять позитивний вплив на суспільство.

Тепер я можу сказати, що я не просто філолог. Я більше, ніж просто студент. Я частина великого. Я роблю зміни і я є зміною.

Знайди і ТИ себе. Будь більше, ніж просто студент із AIESEC.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *