ТОП 10 навичок, які потрібні, щоб вижити під час четвертої промислової революції

До 2020 року Четверта промислова революція внесе значні зміни у наше звичне життя у вигляді робототехніки та автономного транспорту, штучного інтелекту та навчання за допомогою машин, біотехнології та геноміки. «Ці зміни торкнуться як нашого життя, так і роботи. Деякі професії зникнуть, натомість з’являться нові, яких на сьогоднішній момент не існує. Саме тому, щоб бути кваліфікованим на ринку праці, необхідно буде йти в ногу з прогресом і розвивати та набувати нових навичок.» – до такого висновку дійшли учасники Всесвітнього економічного форуму, який щорічно проходить в Давосі (Швейцарія).

Як же залишатися конкурентоспроможним на ринку праці, аби тебе не замінили роботом?

Саме для того, щоб відповісти на це питання, організатори Давоського форуму запитали провідних працедавців світу, які ж навички вони хочуть побачити в потенційних робітниках у 2020 році. Ми вирішили проаналізувати цей список 2020 і розповісти тобі, як ми вже зараз розвиваємо ці уміння в AIESEC. Отож, вмощуйся зручніше і насолоджуйся:

ап

1.Комплексне розв’язання проблем (Complex Problem Solving)

– це вміння бачити причини і суть проблеми. До слова, якби кожного випускника AIESEC запитали, які ж вміння він розвинув в організації, то на першому місці було б, звичайно, лідерство, а на другому – комплексне вирішення проблем. А все тому, що кожний новий день перебування в AIESEC – це нові challenges, нові проблеми чи перепони на шляху до успіху, і той, хто вміє знаходити шляхи їх подолання, завжди на крок попереду.

2. Критичне мислення (Critical Thinking)

– це вміння ставити під сумнів усю інформацію, навіть власні переконання. В організації ми навчилися ставити собі питання: «А що, якщо?». Наприклад, а що, якщо знайти приміщення на захід можна абсолютно безкоштовно? А що, якщо в кожній молодій людині розвинути лідерство?

3. Креативність (Creativity).

Креативність потратила в топ 3 найважливіших навичок, у той час як у 2015 році вона займала найнижчу сходинку. А це все тому, що роботи можуть пришвидшити виконання багатьох процесів, але генерувати нові ідеї їм не під силу. От і в AIESEC креативна молодь керує волонтерськими проектами починаючи від розробки концепції ідеї до її втілення в життя.

4. Управлінські навички (People management).

Представники AIESEC назвали б цей навик не people, а talent management, адже в сучасну епоху вже не стоїть завдання «керувати людськими ресурсами», а підібрати кожному професію до душі, щоб людина змогла повністю реалізувати свій потенціал. Починаючи з позиції організатора проекту в AIESEC, студенти беруть участь в відборі членів своєї команди, розподілі завдань, розробці системи мотивації і, звичайно, розвитку кожного члена команди та реалізації проекту.

5. Взаємодія з людьми (Coordinating with others).

Як не крути, але вміння ефективно спілкуватися з людьми завжди буде в топі навичок. А ви знали, що на сьогодні AIESEC представлена у 126(!) країнах світу і учасники з різних територій працюють в тісній кооперації з метою організації стажувань для молоді? От вам і платформа для навчання взаємодії з абсолютно різними людьми.

6. Емоційний інтелект (Emotional Intelligence)

– це уміння розуміти та керувати своїми емоціями та емоціями інших людей. Ще у 2015 році ця навичка взагалі не входила до списку топ 10, але за прогнозами вона ставатиме все важливішою і важливішою у сучасному бізнес середовищі.

7. Уміння формувати власну думку і приймати рішення (Judgement and Decision Making).

Виступи спікерів на національних конференціях в AIESEC схожі на виступи на TED Talks, а ці люди ще тільки вчаться або щойно закінчили універ. А solution orientation є однією з чотирьох ключових рис лідера, які розвиваються в організації.

8. Орієнтація на клієнтів (Service Orientation)

означає вміння «активно шукати способи допомогти людям». До речі, в AIESEC ми працюємо з кожним учасником програми обміну як з клієнтом (тобто маємо надати повний перелік послуг, які мають забезпечити той самий лідерський розвиток).Тому, якщо бажаєш розвинути клієнтоорієнтованість – тобі до нас.

9. Навички ведення переговорів (Negotiation).

Навіть сумніву немає, що рівень розвитку цієї навички в айсекерів просто зашкалює. Так-так, це ми ті супергерої, які ведуть переговори щодо запровадження академічної мобільності з твоїм університетом, рейзять всі стапрапи свого рідного міста і домовляються з провідними компаніями на ринку України про прийом на стажування іноземців.

10. Когнітивна гнучкість (Cognitive flexibility)

– вміння перемикатися з однієї думки на другу, а також обдумувати кілька речей одночасно. Якщо хочете перевірити себе на когнітивну гнучкість, то варто пройти тест Струпа. Все що потрібно – це швидко сказати назви кольорів, якими написані ці слова:

1іва

До якого висновку можна дійти? 5 з 10 навичок пов’язані зі спілкуванням з людьми, вмінням керувати та домовлятися. Ще чотири стосуються здібностей мозку – здатності генерувати ідеї, бачити суть проблем та приймати рішення. І кожну з 10 навичок в тій чи іншій мірі можна розвинути в AIESEC.
Тому і ти не гай ні хвилини і роби перший крок на зустріч змінам, вчися вирішувати комплексні задачі і розвивай навички управління людьми в найбільшій міжнародній молодіжній організації світу.