AIESEC, бути чи не бути?

pexels-photo-509819

Привіт, як ви? Мене постійно запитують друзі: що таке AIESEC?

Чому ти вступив в AIESEC?

Як це бути AIESECer?

Тобі за це платять?

Ти просто витрачаєш на це час?

Щось там вивчив?

Це перший досвід щоб знайти роботу?

Сьогодні все поясню!

Мій шлях почався так: я був просто хлопцем який закінчив IT коледж. Після з двома друзями я вирішив створити свій бізнес, але що ви можете очікувати від трьох випускників які вперше вступили в сферу бізнесу і не зовсім розуміють як це складно – заробляти гроші. У нас нічого не виходило, партнерства не клеїлися, інвестицій ми не знайшли, ідеї хороші, реалізації 0%. Незабаром почалися сварки і в результаті команда розпалася. Кожен пішов своїм шляхом: продовжив навчання, знайшов іншу роботу, я ж вирішив почати пошуки себе і моєї більшої мети в житті.

З друзями ми більше не бачилися. Після коледжу у нас не залишилося спільних інтересів і змінились погляди на життя. Йдучи своєю дорогою в пошуках своїх цілей я зрозумів, що мені потрібно поліпшити свої “soft skills”. Я вирішив зайнятися волонтерством, так як за допомогою такого досвіду можна поліпшити навички комунікації, роботи в команді, розвивати себе.

Тоді ще не було так багато можливостей волонтерства, я працював з JCI, UN, Operations Smile, багатьма іншими організаціями. І нарешті я дізнався про AIESEC, без тіні сумніву я подався в організацію, пройшов інтерв’ю, відправив мотиваційний лист та через тиждень мені повідомили, що мене взяли! Після був підготовчий семінар для новачків, з нього я і почав своє знайомство з організацією та її роботою.

Спочатку я думав, що AIESECers (так називають учасників організації) задаваки. Я так подумав через їх стиль спілкування, поведінки, вони начеб-то взагалі не звертали уваги на думку оточуючих. Пізніше я зрозумів що молодь в AIESEC відрізняються тільки тим що вони вирішили покинути зону свого комфорту і  “challenge” себе кожен день, контролювати і долати страх. Після вступу я став частиною команди вихідних стажувань, я не буду пояснювати що це і як функціонує сама організація (приходьте і самі дізнаєтеся).

Тепер крім  того, що AIESEC – це міжнародна, незалежна, не політична, неприбуткова молодіжна організація, я можу сказати що AIESEC це ще й місце де твої кумири незабаром стають твоїми суперниками. Тут ти знаходишся в оточенні людей які надихають тебе тягнутися вище, до більшого, рости професійно, домагатися поставлених цілей і завжди підвищувати планку. Я вірю, що 100 людей з твого оточення визначають тебе, я знаю, що я в правильному оточенні.

Як це бути AIESECer?

Я став більше розуміти себе, я завжди залишаюся собою в оточенні людей, я завжди дотримуюся своїх цінностей і знаю мою головну мету в житті.

Мені платять?

ні

Я просто витрачаю час даремно?

Якщо розвиток 24/7 – це трата часу, то так, я витрачаю час :-)

Щось вивчив в AIESEC?

Я вивчив “time management”, “task management”, правильну постановку цілей на проект, навчився створювати свій проект з 0, розробляти маркетингові стратегії, розвинув лідерські характеристики.

Це перший досвід щоб знайти роботу?

Може бути, точніше я так і думав, потім зрозумів що це набагато більше.

Долучення до AIESEC цілком змінило моє життя. Тут я отримав можливість займатися тим, що дозволяють в компаніях тільки після 30 і багатьох років праці на типових садах. В мої 19 я керував командою, створював свій проект,  і все не з сухої теорії а на практиці.

Головне з того що я отримав – це розвиток лідерських характеристик! Компанії хочуть робітників які вміють вирішувати складні ситуації, мають навички ефективної комунікації, знають і розуміють себе і приходять на роботу за саморозвитком, досвідом, а не тільки грошима. Роботодавці хочуть але не дають “спейс” для розвитку цього, саме цього мені бракувало для створення свого діла, саме це я знайшов в AIESEC.

Дякую за увагу, гарного вам настрою!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *