AIESEC – де починаються зміни

Рекрутмент. Микола

Саморозвиток? А ви дійсно впевнені, що знаєте що це таке?
Вікіпедія дає таке визначення: «Саморозвиток — розумовий i фізичний розвиток людини, якого вона досягає самостійними заняттями, вправами.»
Раніше я вважав, що саморозвиток – це алгоритм, який людина виконує для того щоб пізнати більше сферу своєї роботи/навчання. І я щиро вірив, що в коледжі я розвиваю свої професійні здібності, які допоможуть мені влаштуватися в майбутньому на роботу і заробляти великі гроші. Ну а як же інакше. ВУЗ готує молодих спеціалістів, чи не так?
Ось і вчився я в коледжі, отримував якісь базові знання, але їх не завжди було достатньо. Тому потрібно було шукати додаткову інформацію для того, щоб дійсно чогось навчитися. Я брав участь в онлайн курсах, слухав відео-уроки, читав різні джерела. Благо, на першому курсі я почав підтягувати свою англійську, адже вся потрібна мені інформація була написана в більшості цією мовою. Та все ж мені було недостатньо того, що я вчив – хотілося вчити більше цікавих речей, робити щось унікальне.

Прийняв рішення на користь змін

В цей момент наступив час, коли я став членом найбільшої молодіжної організації AIESEC. За словами подруги, яка мені розказувала про цю організацію, вона займалася міжнародними обмінами, а оскільки я хотів вивчити англійську мову – я вирішив вступити. Хто ж знав, що в мене так кардинально зміниться світогляд, стиль життя і розуміння банальних начебто речей.
Перше враження про організацію у мене склалося під час попереднього відбору – бізнес ігор. Було багато людей, багато з них мало хорошу англійську і були дуже цікавими людьми. В той же день вперше побачив іноземців і мав змогу з ними поспілкуватися – моя розмовна англійська на той час була дуже паршива. Як сьогодні пам’ятаю співбесіду з Христиною Тригуб (тодішнім президентом тернопільського локального комітету) та Ірою Прокоп (лідером однієї з команд). Це була зимова пора – канікули, коли я не знав чим себе зайняти. Вже в той день я зрозумів що AIESEC – це не проста організація, яка щось там собі робить, а та організація, яка має свою глобальну ціль, має величезний потенціал і дає поштовх до саморозвитку кожного її члена.

Що було далі?

Я розпочав свою роботу в команді маркетингу. Нічого не знавши про цю сферу роботи, я працював і дізнавався багато цікавих на той час речей. В той час довелося навчитися працювати з партнерами, пресою, планувати і реалізовувати масштабні події. Вчився на своїх помилках та на помилках інших. Протягом півроку я зарядився новими емоціями, новими ідеями та вирішив поїхати на стажування. Після стажування я продовжив роботу у тому ж напрямку, але вже в ролі лідера команди та старався донести весь той досвід, який я отримав раніше.

Від першого дня в AIESEC пізнавав себе, свої цілі, цінності, розвивав комунікаційні навички, публічне мовлення, вчився працювати в команді з абсолютно незнайомими людьми. Ці навички допомогли мені завести багато цікавих знайомств з успішними людьми, які вже встигли досягнути своїх цілей. 
Після завершення роботи в команді маркетингу я поїхав на стажування в Туреччину. Там я дізнався більше про життя турецького народу і закохався в цю країну, познайомився із 40 волонтерами з інших країн, спілкувався англійською, російською та навіть вивчив трохи турецьку.

У вересні я став лідером команди маркетингу, розвивав цей напрям та шукав бажаючих поїхати на стажування. Реалізував декілька зустрічей Come Back Stories, на яких запрошував людей, що вже були на стажуваннях і які розповідали про свій досвід волонтера в іноземній країні. Працював зі своєю командою, створював командний дух і надихав людей робити щось більше, ніж просто вчитися в навчальному закладі.
Згодом став Віце Президентом із вхідних волонтерських стажувань Global Volunteer, де до цього часу працюю. На цей період взяв на себе відповідальність за проекти, які AIESEC організовує у Тернополі та районах. Лише цього літа цих проектів є цілих п’ять! Я маю улюблену команду тім лідерів, яка старанно працює, щоб зробити наше місто і країну кращими. Вже не говорю про 50 іноземних волонтерів, які отримають безцінний досвід в Україні під час роботи над проектами. Протягом цього часу я став по-іншому дивитися на цей світ, на людей, що мене оточують, на свої цінності та цілі, які я ставлю перед собою.

Що я здобув? 

Підсумовуючи свій досвід роботи в AIESEC, хочу сказати, що саме тут я став краще справлятися зі своїми обов’язками, взяв на себе відповідальність змінювати світ на краще, розвиватись самому та розвивати лідерські якості в інших людях. Які лідерські якості? Найважливіша якість лідера для мене – це самопізнання, що допомагає людині встановити пріоритети в житті, пізнати свої сильні та слабкі сторони, дослідити життєві цілі та цінності. Інші якості лідера, які я розвинув – це орієнтація на вирішення проблем, а не концентрація на них; вміння надихати інших як своїм прикладом, так і розмовами та діями; почуття громадянина світу, адже ми живемо не в місті, не в країні, не на материку, а на великій та прекрасній Землі, які відкриває безліч чудових можливостей.

Чи пораджу я AIESEC своїм друзям та знайомим? Однозначно так і ніяк інакше. Хотілось би, щоб кожна людина в світі могла отримати такий поштовх в житті, який я отримав тут.
Чи уявляю я своє життя без організації? Думаю, що ні. Тут я свідомо проводжу більшу частину свого життя і відчуваю, що закінчивши роботу в AIESEC я буду скучати за всіма моментами, які я тут пережив, а покидати організацію я ще не збираюсь. Є шлях, який ще хочеться пройти особисто, є досвід, який я не хочу втрачати.

Чому саме AIESEC?

Тому що саме в цій організації присутня дружня атмосфера, відчуття, що про тебе піклуються, жага до розвитку та досягнень, англійська мова, друзі зі всього світу, цікаві знайомства, глобальність та просто задоволення від того, що ти робиш щось більше для світу, в якому живеш!

Розпочни свою історію лідерства в AIESEC: http://aiesec.ua/youth/join-aiesec/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *