Як слідувати цінностям в щоденному житті?

18217637_707874392731552_584010784_n

“Твої переконання стають Твоїми думками,
Твої думки стають Твоїми словами,
Твої слова стають Твоїми діями,
Твої дії стають Твоїми звичками,
Твої звички стають Твоїми цінностями,
Твої цінності стають Твоєю долею”.
Махатма Ганді

Особисті цінності відіграють важливе значення для кожної людини. Під «цінностями» можна розуміти набір особистісних якостей, абстрактних явищ, матеріальних речей, цілей, поведінки, сприйняття речей. Їх не можна визначити конкретно, адже кожна людина різна і має інше світосприйняття. Наприклад, для когось важливий саморозвиток, інші люди, сім’я, самореалізація, а для когось – автентичність, незалежність, чесність. Для чого ж цінності взагалі?

Коли ви дієте та приймаєте рішення відповідно до них, тоді відчуваєте цілковиту гармонію самим з собою та задоволення від своєї діяльності. В іншому випадку виникає внутрішній дискомфорт та, як наслідок, негативні емоції. Навчитись застосовувати свої цінності в житті – основний компонент для щастя та успіху. Саме тому важливо не лише знати свої цінності, але й слідувати їм у щоденному житті.

Методи для того, щоб вкорінити цінності в життя:

1. Помістіть цінності, де завжди зможете їх побачити
Випишіть на стікері, приклейте до ноутбука, поставте заставку з цінностями. Важливо постійно мати їх в полі зору, коли немає часу глибоко «копатись» в своїй голові.

2. Обговоріть свої цінності з сім’єю та друзями
Цінності ще більше імплементуються в життя, коли про них дискутуєте. Візьміть в звичку використовувати їх, щоб описати свої думки, почуття, поведінку.

3. Оточуйте себе правильними людьми та усувайте неправильних
Це нормально, коли люди з вашого оточення мають кардинально інші погляди на життя і мають інші цінності, ніж ви. Проте повинні розуміти та поважати ваш вибір та світогляд.

4. Переглядайте щоденні завдання щоранку
Справжні цінності є чудовим фільтром, який допоможе приймати правильні рішення. Переоцінюючи свої щоденні справи, ви визначаєте чи є вони пріоритетними для вас та відповідають вашим цінностям. Переконайтесь, що ваша діяльність відповідає тому, хто ви є.

5. Застосовуйте цінності як ключові мотиватори
Власні цінності є основою для визначення кращого майбутнього. Кожну можливість та ціль слід розглядати через призму своїх цінностей, інакше виникатиме конфлікт всередині себе, який зупинятимете вас на шляху. Поки життєві цілі відповідають вашим цінності ви перебуватимете в гармонії із самим собою і зможете працювати для досягнення блискучих результатів

6. Проаналізуйте свій день перед сном
Це єдиний спосіб справді удосконалитись, це побачити, де та в чому ви відхилились від правильного шляху. Кожного дня виділяйте час, для того, щоб оцінити чи ваша поведінка відповідала вашим внутрішнім цінностям, чи все ж таки зовнішній вплив зробив вибір за вас. Проте не потрібно займатися глибоким «само-копанням». Зазвичай вони приводить вас до картання своїх дій та злісного «якби тільки». Визначте, правильне рішення для самого себе та шукайте його завтра.

Ваші цінності – це хто ви є насправді, тому будьте вірними їм, не бійтесь про них казати та слідувати у щоденному житті.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *