Світові проблеми #Голод

Голод

В середньому  одна людина з дев’яти страждає від голоду.

У багатьох частинах світу, голод є повсякденною реальністю. Незважаючи на десятиліття прогресу, покоління людей все ще спіймані в колі убогості і голоду – не знаючи, звідки мають взяти свій обід.

Дії

Виклик «Відсутність  голоду»

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй запустив Виклик «Відсутність голоду» в 2012 році на Всесвітній конференції зі сталого розвитку. Місія виклику полягає в тому, щоб об’єднати всі зацікавлені сторони до дій щодо продовольчої безпеки, харчування та сталого розвитку сільського господарства, щоб досягти цілі 2030 року, заохотити, залучити та прискорити колективні дії для створення продовольчих систем, що будуть  доступними для всіх.

 «Досягнення відсутності голоду – наш спільний обов’язок. Зараз настав час, щоб працювати як партнери і будувати справді глобальний рух для забезпечення Права на їжу для всіх і для сталого розвитку сільського господарства та продовольчих систем».

Генеральний секретар ООН, Пан Гі Мун

#HUNGERFREE

Світове співтовариство, яке вірить, що кожен заслуговує на їжу сьогодні і завтра, розширює можливості громад, щоб стати вільними від голоду на все життя.

https://www.hungerfree.org/

Результати 2015 року:

  • Забезпечено рятувальну продовольчу допомогу 8 млн. голодуючим.
  • Розширено можливості 70 тис. людей для збільшення виробництва продуктів харчування для їх сімей і громад, забезпечуючи більшу продовольчу безпеку 800 тис. людям.
  • Найбільший партнер по реалізації світової продовольчої програми ООН.
Всесвітня продовольча програма (ВПП)

Надання допомоги 80 млн. людей в близько 80 країнах щороку. Всесвітня продовольча програма (ВПП) є провідною гуманітарною організацією боротьби з голодом у всьому світі, забезпечуючи продовольчу допомогу в надзвичайних ситуаціях і роботу з спільнотами з метою поліпшення харчування і підвищення стабільності.

  • ВПП забезпечує харчами близько 90 млн. людей протягом року, 58 млн. з яких – діти.
  • Щороку поширюється близько 12,6 мільярдів раціонів з середньою вартістю $ 0,31 США.
  • Щорічно забезпечується шкільне харчування для 20-25 мільйонів дітей по 63 країнах світу, часто в районах найбільш важкодоступних.

Фінансується виключно за рахунок добровільних пожертвувань, в 2016 році ВПП вдалося зібрати 5,9 мільярдів доларів. Поділитись своїм обідом: https://sharethemeal.org/en/

ВПП в Україні

Конфлікт на сході України вплинув на 5 мільйонів людей, щонайменше 1,7 мільйони з них – діти. ВПП працює в Україні з 2014 року. В першу чергу ВПП надає допомогу найбільш вразливим групам серед місцевого населення, людям, що повернулися до постійних місць проживання і дітям, що знаходять під ризиком недоїдання в Донецькій і Луганській областях.

Станом на серпень 2015 року ВПП надала продовольчу допомогу близько 200 000 людям в Україні.

Не потрібно думати, що голод десь «там», в Африці, в малорозвинених країнах, і це вас не стосується. Навіть в Україні пенсіонери недоїдають та шукають свій обід на смітнику, бо не вистачає пенсії на оплату квартири, ліки та ще й на їжу. Тому, як наступного разу купуватимете продукти в магазині, подумайте й про нужденних в своєму місті.

Глобальною Ціллю Сталого розвитку для подолання цієї проблеми є Ціль №2 «Подолання голоду, досягнення продовольчої безпеки, поліпшення харчування і сприяння сталого розвитку сільського господарства».

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *