AIESEC відзначить найкращого молодого вчителя у межах Global Teacher Prize Ukraine
Міжнародна молодіжна організація AIESEC і премія Global Teacher Prize Ukraine нагородять учителів, котрі народилися за незалежної України. Переможець або переможниця зможе безкоштовно постажуватися за кордоном за напрямом «Global Teacher».
Упродовж 30 років незалежності шкільна освіта в Україні постійно змінювалася: з’являлися нові предмети, коливалася тривалість навчання, зараз відбувається дерадянізація і впроваджується НУШ. А молоді вчителі стояли та продовжують стояти в авангарді перетворень. Саме тому AIESEC і Global Teacher Prize Ukraine хочуть віддячити педагогам, котрим ще немає 30.
AIESEC — це міжнародна молодіжна некомерційна, неполітична, незалежна організація, повністю керована молоддю у віці від 18 до 29 років, метою якої є мир, реалізація людського потенціалу та розвиток лідерства шляхом міжкультурного обміну.
Організація функціонує в 114 країнах, має понад 7 тисяч партнерів по всьому світу, щороку проводить більше 30 тисяч стажувань і щороку дає змогу подорожувати 500 українським волонтерам.
Цьогоріч AIESEC і Премія хочуть відзначити вчителів у віці від 20 до 29 років, котрі також:
- знають англійську на рівні B2 і вище
- працюють із дітьми рік і більше
- мають філологічну, педагогічну або психологічну освіту
Переможець або переможниця поїде на безкоштовне стажування за напрямом «Global Teacher».
Освіторія поспілкувалися з головою відділу подій і зв’язків із громадкістю AIESEC в Україні Вікторією Петровською про номінацію, молодих змінотворців у новій школі та користь стажувань за кордоном.
На вашу думку, яка роль молодих учителів у сучасній шкільній освіті?
- Діти найшвидше починають довіряти батькам і вчителям, і це важливо. Саме тому педагог повинен не лише давати корисні знання: він або вона має водночас бути другом, психологом, авторитетом, а для цього необхідно йти в ногу з часом — знати, куди рухається світ. Є стереотип, що вчитель або вчителька — це хтось під 60, із горою досвіду та вмінням бездоганно тримати дисципліну. Але ми хочемо показати, що вчителі зараз різні — і це класно. Цьогоріч, на честь дня народження незалежної України, AIESEC як молодіжна організація вирішив відзначити саме тих педагогів, котрим ще немає 30. По-перше, щоб показати, що такі є. А по-друге, ми віримо, що багато з таких учителів уміють по-схожому з дітьми дивитися та досліджувати світ, бути на одній хвилі з класом — і це треба цінувати.
Як ви вважаєте, чому важливо відзначати молодих учителів?
- Насамперед, бо це складна робота, за яку вчителі мусять отримувати відповідну віддачу. Часто діти не розуміють, скільки зусиль докладають їхні педагоги, щоб підготувати та донести якийсь матеріал. Ще частіше — просто не вміють дякувати. Тому такі відзнаки як Global Teacher Prize Ukraine потрібні: вони доводять, що вчителі важливі, мотивують шкільних освітян розвиватися та не опускати руки. Також такі нагороди — це робота над популяризацією професії.
Яку користь отримає вчитель-переможець після стажування за напрямом «Global Teacher»?
- По-перше, учитель отримає досвід роботи з дітьми з іншого культурного середовища, із іншим менталітетом. Звісно, до будь-якого учня, навіть удома, потрібно шукати індивідуальний підхід. Але тут обов’язково будуть такі культурні особливості, що доведеться поекспериментувати, потестувати нові підходи. Це неодмінно розширить світоглядні кордони, змусить переосмислити певні домашні аксіоми. По-друге, після стажування у педагога однозначно будуть нові ідеї щодо того, як краще працювати з дітьми в Україні. Можливо, навіть як змінювати вітчизняну систему освіти. Із власного досвіду скажу, що після обмінів AIESEC драйву щось покращувати та творити вистачає надовго, тому подаватися безумовно потрібно!
Ви — молодий вчитель або маєте крутих знайомих-педагогів? Подавайте заявку або номінуйте на Премію тут: https://globalteacherprize.org.ua/