Illustration

Твоє волонтерське стажування за кордоном у

Тунісі
Греції
Польщі
Туреччині
Італії
Єгипті
Азербайджані


Волонтерство за кордоном Global Volunteer для молоді

Про програму

Global Volunteer - це програма волонтерських стажувань закордоном тривалістю 6 тижнів
Вони побудовані на Цілях Сталого Розвитку і сприяють вирішенню глобальних проблем людства.
Як? Молодь з усього світу їздять на проєкти в різні країни для того щоб зробити там свій, унікальний вплив. Деякі викладають англійську, деякі працюють з громадськими організаціями, інші працюють над розвитком хард та софт навичок молоді.І це тільки дуже маленька частина, адже проєктів багато і вони покривають майже всі ЦСР!

Умови програми

Покривається житло

В залежності від проєкта це можуть бути хост сім'я / хостел / гуртожиток

Дати

Підбираються під учасника

Спрямування

 Обирається учасником в залежності від його уподобань і наявності проєктів

*не потрібний професійний досвід

Проєкти with aiesec.

Ціль Сталого Розвитку №4 Якісна освіта

Global Classroom

Ціль Сталого Розвитку №10 Зменшення нерівності

Skill up!

Ціль Сталого Розвитку №13 Боротьба зі зміною клімату

Rooted

Ціль Сталого Розвитку №4 Якісна освіта

On the map

Ціль Сталого Розвитку №17 Партнерство заради стійкого розвитку

Raise Your Voice

Клікай на картинку, щоб дізнатися більше про проєкт

Чому Global Volunteer?

Великий вибір

Ти можеш спробувати себе хоч в викладанні, хоч в СММ і все це без професійного досвіду!

Мінімум організаційних переживань

Для цього у тебе є найбільша підтримка - наші менеджери з обох боків!

Гнучкі дати

Якщо це пік відкритих проєктів, то ти можеш підібрати дати, які максимально підходять твоїм планам на рік

Можливість стати "місцевим" закордоном

У тебе буде достатньо вільного часу і вихідних, щоб ти міг/ла подорожувати, знайомитися з новими людьми і досліджувати все довкола себе. Головне - дій!

Покривається проживання і на деяких проєктах харчування/транспортування.

Уяви, ти живеш 1.5 в іншій країні і не думаєш за які гроші світу знайти собі апартаменти, зате можеш спокійно їх витратити на місцеву кухню!

Вимоги до кандидатів

Рівень англійської

B1 і вище

Освіта

закінчена середня освіта

Вік

18-30 років

Маєш право виїзду закордон

Процес подачі на стажування

Ти навіть не помітиш, наскільки швидко ти опинишся в омріяній країні стажування!

Реєстрація на консультацію

Заповни заявку для консультації з менеджером*Обов’язково вкажи достовірні контактні дані, щоб ми могли з тобою зв’язатись.

1
2
3
4
5
1

Реєстрація на консультацію

Консультація

Подача

Співбесіда з іноземним менеджером

Затвердження на стажування

Вартість організаційного внеску

4500 грн

Організаційний внесок сплачується після затвердження кандидата на проєкт приймаючою стороною.

Підтримка від AIESEC

Логістична 

Після затвердження на проєкт ми порадимо варіанти транспортування, страхування, що відвідати в країні стажування і що необхідно мати з собою

Психологічна 

Ми проведемо підготовчу зустріч, на якій розберемо поняття культурного шоку, адаптації та комфорту на новому місці і також під час всього процесу менеджери максимально підтримують волонтера для найкращого досвіду!

Організаційна 

Ми беремо на себе підбір стажування, комунікацію з приймаючою стороною щодо деталей та їх узгодження між вами, готуємо волонтера до інтерв'ю, допомагаємо з самим процесом подачі і затвердження
На самому стажуванні приймаюча сторона узгоджує все з установою де буде проєкт, шукає житло та людину, яка буде супроводжувати волонтера під час досвід

Відгуки наших стажерів

Цей проєкт зацікавив мене можливістю розвинути когнітивні навички, критичне мислення, креативність і вміння вирішувати проблеми. Туреччину обрала через бажання глибше зануритись в її культуру і традиції.

Мої очікування були повністю виправдані.

Я викладала англійську мову та організовувала активності для дітей у дитячому садку, що було дуже корисним для розвитку комунікаційних навичок і творчого мислення.

Найяскравіший спогад — подорож до Кападокії, де ми разом з учасниками зустрічали світанок і відвідували вулканічні долини.

Цей досвід покращив мої лідерські якості, емоційний інтелект і комунікацію, а також залишив незабутні враження.

1 липня — 12 серпня

Illustration

Дар'я Шелест

Туреччина, АнкараПроєкт - Fingerprint

Мій досвід з AIESEC в Анкарі був неймовірним і дуже надихаючим. 
Я навчала дітей англійської мови, і цей процес приносив мені величезне задоволення. Діти були допитливими та активними, і я відчувала, що справді роблю важливий внесок у їхній розвиток. 
Вечорами ми мали воркшопи на різні теми, де обговорювали важливі питання і розвивали нові навички. Ці зустрічі дозволили мені познайомитися з багатьма цікавими людьми, кожен з яких мав свій унікальний шлях у житті. 
Окрім цього, культура Туреччини справила на мене глибоке враження, і мені дуже сподобалось пізнавати її особливості. 
Я з нетерпінням хочу повернутися туди ще раз, щоб продовжити це захопливе знайомство з країною та її людьми.

8 липня – 10 серпня

Illustration

Катерина Жебрівська 

Туреччина, Анкара
Проєкт - Skill Up

Мій проект - Youth4Impact і я движе задоволена своєю роботою!!! Мені дуже подобається місце роботи і люди, які мене оточують, бо перш за все - я займаюсь тим, чим і хотіла - проводжу спікінг клаби і також моє оточення на роботі дуже приємне і допомагає мені з усім, я б сказала, що мої очікування перевиправдались 
Найбільше запам'ятаю всілякі прогулянки з хост-менеджерами, бо ми постійно десь тусимо, у них дуже гарний менеджмент людей, це і особисті зустрічі і ресторани і прогулянки і волейбол - найкраще 
Я навіть не думала, що мій досвід вийде настільки класним і теплим, але зараз це одна з найкращих подій, яка зі мною сталась, хоч я і переживала, що можливо щось не вийде - але все вийшло навіть краще ніж думалось

25 липня - 5 вересня

Illustration

Дарина Скібчік

Азербайджан, БакуПроєкт - Youth 4 Impact

Я вирішила взяти участь у волонтерському стажуванні від AIESEC, щоб провести літо з користю та покращити свої навички, зокрема англійську мову. У липні 2024 року я вирушила до Стамбула і це перевершило всі мої очікування.
Стажування було надзвичайно цікавим. Хост був гостинним, діти в садочку – активними та дружелюбними. Ми не лише навчалися один у одного, а й обмінювалися традиціями: нас вчили турецьким танцям і кухні, а ми ділилися своїми українськими звичаями.
Особливо мене вразили турецькі методи виховання дітей. Я теж багато чого навчилася, працюючи з ними, і ми дуже здружилися.
Цей досвід дозволив мені побачити Туреччину не як туристу, а як частині місцевого. Завдяки AIESEC я не лише відвідала нову країну, а й знайшла багато нових друзів з різних куточків світу.


Illustration

Вероніка Якимчук

Туреччини, СтамбуліПроєкт - Green Leaders

FAQ

  • В чому релевантність волонтерських стажувань?

    Для волонтера: розвиток hard&soft навичок; розбудова міжнародного нетворку; дослідження культур; проєкт, релевантний для CV; досвід життя в іншій країні як місцевий, а не турист; прокачка англійської; і найголовніше - розкриття свого лідерського потенціалу. 
    Для суспільства: релевантні проєкти для громади; залучення іноземців = привернення більшої уваги до проблем та застосування іноземної перспективи; знайомство з культурою волонтера; розвиток бенефіціарів.

  • Що потрібно, щоб бути затвердженим/ою на проєкт?

    Вік 18-29 років, згода батьків (якщо вони будуть оплачувати твоє стажування), англійська B1+, наявність 6-ти вільних тижнів, достатня мотивація, проходження етапів відбору (консультація, інтерв’ю, підписання контракту та сплата оргвнеску)
    Тобі не потрібно мати професійний досвід або максимально прокачані навички - в цьому найбільша перевага. Наші стажування доступні для широкої аудиторії, адже чим більше волонтерів отримують цей досвід, тим більше з’являється лідерів, готових до дій

  • Що покривається і не покривається на стажуванні?

    Покриваємо: проживання, організацію проєкту, залежно від умов проєкту - харчування 1-3 рази на день, транспорт з місця стажування до місця проживання, комп’ютер
    Не покриваємо: витрати на дорогу, страхування, візу, особисті витрати
    Наші стажування організовані молоддю для молоді без підтримки фінансових/владних інституцій. Тому ми маємо організаційний внесок та не покриваємо дорогу/особисті витрати. Так як молодь - основна аудиторія і не може дозволити собі великі витрати, то ми покриваємо проживання - на нього зазвичай йде найбільша частина коштів.
    Якщо готуватися на стажування за 2-3 місяці, то є можливість накопичити і не буде різких витрат в один момент. 

  • Чому тривалість саме 6 тижнів? Чи можна поїхати на менше/більше? 

    6 тижнів - це оптимальний термін для здобуття практичного досвіду і розкриття потенціалу стажера.

    Ми тестували різні формати - 2,3,4,5 тижнів - вони не дозволяють волонтеру достатньо плавно перейти від стадії адаптації до реалізації і виходу з проєкту.

    Якщо брати більше 6-8 тижнів (а в деяких випадках маємо і таку опцію), то це вже занадто багато для студентів з обмеженими канікулами, які в більшості і беруть участь у програмі.
    Тож на менше поїхати на можна, бо просто немає таких опцій, але підібрати проєкт на 8 тижнів - можемо

  • У мене немає часу, проте я дійсно зацікавлена/ий. Ніяк не скоротити?

    Ти не маєш їхати на проєкт в тому самомі місяці, коли подаєшся. Зазвичай, наші волонтері подаються за 2-3 місяці до початку волонтерства і обирають період канікул - літо/зима.

    Якщо канікул недостатньо/вже є плани, то є опція оформити індивідуальне навчання/пропустити перші - лекційні тижні.

    В період літніх канікул взагалі можна на два стажування поїхати - вони достатньо довгі для цього.

  • В які країни я можу поїхати на стажування?

    При підборі стажування ми фокусуємося не на країни, а на проєкти, які будуть цікаві волонтеру. Ми вважаємо, вибір волонтерів має в першу чергу будуватися на навичках, знаннях і цілях, які вони хочуть отримати, і не прив’язуватися до країни. Це також пов’язано з тим, що волонтер може мати в голові стереотипи і відкидати варіанти країн-партнерів через недостатню обізнаність
    Щодо наших країн-партнерів: Туреччина, Італія, Єгипет, Туніс, Азербайджан, Шрі-Ланка

  • Наскільки безпечні такі стажування?

    Ми слідкуємо за безпекою волонтерів на стажуванні - перевірені партнери і хости, постійна комунікація як з нами, так і з менеджерами з приймаючої сторони, застосування внутрішніх політик організації і підготовки волонтерів до нової країни та культури. Тож, ми гарантуємо безпеку з точки зору факторів, на які можемо впливати

    Якщо ж це ризик політичних/економічних і тд факторів, на які менеджери напряму не можуть вплинути, ми досліджуємо інформацію і детально консультуємо волонтера. Рішення чи брати участь у конкретному стажуванні є рішенням тільки волонтера, і тоді він бере відповідальність за себе.

  • Які є проєкти?

    Global Volunteer включає 18 проєктів за різними Цілями Сталого Розвитку, які ми підбираємо для волонтерів за їх вподобаннями.

    Зазвичай наші стажери обирають Global Classroom / Fingerprint / Youth 4 Impact - якісна освіта; Rooted / Green Leaders - екологія; Equify / Raise Your Voice - боротьба з нерівністю; Skill Up! / Scale Up - розвиток hard&soft навичок

  • Який досвід/навички я отримаю на стажуванні?

    Стажування з AIESEC допомагає розвинути лідерські та комунікаційні навички, міжкультурну компетентність, адаптивність, самостійність та вирішення проблем. Ти отримаєш новий погляд на світ, практику англійської мови, розширюєш коло знайомств та загартовуєш себе через виклики в іншому середовищі.

    Звісно, це і про практичний досвід на проєкті - проведення воркшопів / тренінгів / створення промо матеріалів / взаємодії з різними типами бенефіціарів тощо. 

  • Чому стажування базуються на Цілях Сталого Розвитку?

    Цілі Сталого Розвитку - це заклик до дій, спрямованих на подолання найбільших проблем людства для досягнення миру та процвітання. Основна мета АЙСЕК - мир та реалізація людського потенціалу. Кожен волонтер, який їде на волонтерське стажування докладається до того, що ми стаємо на крок ближче до досягнення цієї мети. Ми маємо запит від наших громад на впровадження таких суспільно важливих проєктів, тож вирішили доєднатися до ініціативи ООН щоб бути ще більш релевантними для суспільства.Стажування вирощують лідерів, які “заклик до дій” перетворюють в дію.

  • На стажування їде група волонтерів з України чи одна людина?

    Залежить від проєкту і дат. Влітку маємо часті випадки, коли волонтери їдуть групками - або знайомі, або обрали один і той самий проєкт. Зазвичай це все ж окремі волонтери, проте це не значить, що на проєкті ви будете самі: часто є ще стажери з інших країн, які будуть вашими колегами. 

  • Яка роль менеджерів AIESEC?

    Ми виступаємо у ролі консультантів та підтримки.
    1. Покриваємо твої інформаційні потреби по проєктам, умовам, процесу, країнам, підбираємо найбільш релевантні проєкти та допомагаємо з подачею
    2. Ділимося відгуками інших стажерів/організовуємо додаткові зустрічі, якщо є запит на те, щоб дізнатися як проходив цей досвід у інших
    3. Підтримуємо в процесі подачі і підготовки: як морально, так і практично. У нас є особливий порядок підготовки волонтерів, який включає декілька зустрічей і комунікацію в чаті до, на та після проєкту
    4. Слідкуємо за коректною організацією стажування з приймаючої сторони і допомагаємо вирішувати непердбачувані ситуації, допомагаємо тобі з адаптацією

  • Як виглядає процес вибору проєкту і подачі?

    ● Після реєстрації тобі зателефонує/напише менеджер і збере базову інформацію для підбору проєкту (3-4 питання). Далі на консультації ви їх разом переглядаєте, ти даєш свій фідбек. ● Коли проєкт знаходить шлях в твоє серденько, менеджер проводить тебе через реєстрацію на сайті і подачі, повідомляє партнерам. ● Ви призначаєте інтерв’ю з останніми/знімаєш мотиваційне відео. ● Якщо результат позитивний - підписуєш контракт, який гарантує права та обов’язки обох сторін і сплачуєш оргвнесок.● Якщо негативний - підбираємо новий проєкт, проходимо через ті самі кроки● Після затвердження менеджер з волонтерського досвіду проводить для тебе підготовчий семінар, консультує з приводу квитків і страхування, і координує інші кроки підготовки● На стажуванні цей же менеджер + менеджери з приймаючої сторони забезпечують проходження твого досвіду і допомагають з адаптацією.● Після стажування з нашої сторони маємо зустріч для підбиття підсумків

  • Чи можу я обрати не країну-партнера?

    АЙСЕК існує в 100+ країнах світу, проте не всюди є волонтерські стажування. Ти можеш обрати країну, де вони є, проте з нашої сторони ми не зможемо гарантувати якість твого досвіду там через:
    Ми не працюємо з цією країною на постійній основі і не маємо детальної інформації щодо діяльності програми там
    Ми не мали українських волонтерів, які могли б поділитися живим досвідом зі стажування
    Фокус цих країн може не відповідати нашому, тож вони не будуть зацікавлені у затвердженні конкретно українських волонтерів через особливості проєктів

    У будь-якому випадку все це можна дізнатися напряму у менеджера до/на консультації і ми будемо шукати підхід до кожної індивідуальної ситуації

  • Які гарантії, що стажування пройде якісно?

    Ми маємо чітко прописані внутрішні політики для етапів подачі, підготовки і проведення стажування. Наші менеджери проходять навчання і підтримують стабільну комунікацію з приймаючою стороною.

    Основною гарантією є 18 стандартів, яким ми навчаємо волонтера до стажування і слідкуємо за їх виконанням впродовж. Вони забезпечують якісну роботу зі стажером і наявність достатньої комунікації

    Додатково ми постійно навчаємося і імплементовуємо фідбек стажерів, що вже повернулися зі стажування

  • Навіщо потрібен організаційний внесок та куди він йде?

    Організаційний внесок - це безповоротна фінансова допомога, яка йде на розвиток організації. Ми є неприбутковою та незалежною організацією, яка не має стабільного зовнішнього фінансування, як, наприклад, проєкти Erasmus +. Тож, основним джерелом фінансування адміністративних та hr витрат є оргвнески стажерів

    Додатково вони слугують гарантією закріплення місця за стажером і прибуття волонтера на проєкт

  • Скільки в середньому часу займає проєкт? Тобто чи можливо буде поєднати роботу/навчання та стажування?

    Залежно від проєкту, зайнятість на ньому може бути від 5 до 8 годин.

    Наші менеджери це узгоджують на консультації. В цілому, якщо у вас є досвід поєднання декількох діяльностей/робота part-time - можете домовитися з менеджерами приймаючої сторони (проте це все індивідуальні випадки і немає гарантії, що вони погодяться)
    Щодо університету - так, можна поєднати з індивідуальних планом, або балансуючи онлайн з обов’язками на стажування

  • Чи можна дізнатися відгуки інших стажерів, які були на проєкті та їхні враження?

     Так, ми маємо відгуки волонтерів, їх можно побачити на цій сторінці вище.Також, якщо вам цікаві відгуки волонтерів з вашого міста, можете спитати локального менеджера (щоб з вами зв’язалися, потрібно зареєструватися або написати нам в пп в Інстаграм @aiesecinukraine)

  • Де можна детальніше дізнатися про Цілі Сталого Розвитку?

    Детальна інформація про Цілі Сталого Розвитку - тут

  • Які переваги волонтерських стажувань від AIESEC?

    ● Досить швидкий і зрозумілий процес відбору: результат відомий вже за тиждень-два і можна легко планувати подальші кроки. До того ж, зазвичай рівень погодження наших волонтерів досить високий, тож більше людей мають змогу поїхати на проєкт● Покриття проживання та, в залежності від проєкту, харчування/ транспорту/комп’ютеру● Високий рівень супроводу стажерів з обох сторін AIESEC - підготовка, стабільна комунікація, допомога з адаптацією● Додаткові активності для волонтерів від AIESEC в місті стажування - є можливість відвідувати культурні заходи, проводити час з локальними AIESECерами, подорожувати разом за погодженням з приймаючою стороною● 6 тижнів - достатньо для занурення культуру і не забагато, щоб помістити в щільний графік навчання● Різноманітність проєктів - просто знайти для себе ідеальний● Розвиток лідерства, конкретних hard&soft навичок, англійської● Не потрібен професійний / попередній волонтерський досвід

  • Як я можу використати цей досвід?

    Стажування з AIESEC дає практичний досвід роботи в реальних проєктах, що вже є гарним стартом для початку кар’єри / використання в особистих проєктах.

    Розвинені лідерські, комунікаційні та міжкультурні навички допоможуть тобі бути конкурентним у роботі, волонтерстві чи навчанні, а також впевненіше адаптуватись до нових середовищ.

  • Чи можу я поїхати з подругою/другом?

    Так, якщо на проєкті є достатня кількість місць. Якщо це не так, наші менеджери будуть комунікувати про відкриття місця під вас або підберуть проєкти в однакових/схожих датах в одному місті, щоб ви все одно були разом.

  • Яке проживання ви покриваєте?

    Залежно від проєкту та країни маємо наступні опції: хост-сім’я*, гуртожиток, апартаменти на групу волонетрів, хостел. Найчастіша опція - хост-сім’я, адже це додаткова частина вашого досвіду на проєкті з повним зануренням в культуру.

    У будь-якому випадку ми маємо обов’язкові стандарти проживання: окреме ліжко для волонтера, доступ до чистої води, електрики та ванної кімнати

    *Хост-сім’я може бути і однією людиною, це загальна назва

  • Що станеться після того, як я зареєструюся на aiesec.ua?

    Тебе проконтактує локальний менеджер і запропонує організувати онлайн/офлайн консультації. Її мета - познайомити тебе з деталями програми, дізнатися більше про тебе і підібрати проєкти, що підходять саме тобі

    Ця зустріч є важливим етапом подальшого процесу, адже дає більше розуміння про цінність і цілі проєктів тобі, а нам дає змогу допомогти тобі з підбором найрелевантнішого проєкту в найкоротші терміни.

  • Де переглянути наявні проєкти?

    Найкраща опція - на консультації з менеджером, адже ті проєкти, що ти побачиш на ній вже відібрані з сотень наявних на основі твоїх побажань і цілей.

    Якщо тобі цікаво дослідити всі опції самому/ій, можеш переглянути їх на aiesec.org. Врахуй, що інформація на сайті є більш загальною, ніж та, яку тобі розкриває менеджер на консультації. Тому рекомендуємо використати час ефективно і почати з консультації!

  • Чи маю я податися на проєкт, якщо прийшла/ов на консультацію?

    Консультація - проміжний етап, на якому тебе ніхто не змушує робити вибір щодо подачі. Звісно, вона заохочує тебе до розгляду проєктів і визначення найбільш цікавих і відповідних твоїм персональним цілям.

    Ми пропонуємо консультацію, щоб покрити твої інформаційні потреби, і якщо, ти не будеш готова/ий подаватися одразу - дамо час на рішення. Якщо це не рішення подаватися, то менеджери продовжують підтримувати з тобою зв’язок - хто знає в який саме момент майбутнього проєкт мрії покличе тебе?